Forum na temat grzybka tybetańskiego
Marzec 28, 2024, 09:34:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania???  (Przeczytany 25300 razy)
Martyna
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Lipiec 18, 2012, 11:32:48 »

dziękuję za odpowiedź. Spróbuje pomysłu z lodówka gdyż myśle ze zamrożenie i rozmrażanie po dwóch dniach i tak co ok dwa tygodnie mogłoby zaszkodzić grzybkowi:)Na wszelki wypadek zamroże porcje grzybka w razie jakby jednak lodówka co dwa tygodnie zaszkodziła:)
Pozdrawiam:)
Zapisane
Baszir
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Lipiec 26, 2012, 11:39:49 »

Hoduję grzybka od ponad miesiąca i do tej pory było wszystko ok, czyli kefir gęsty(do tego stopnia że do szklanki dolewałem odrobinę wody), jednolity i smak taki jak powinien być, ale od kilku dni coś się niedobrego dzieje, kefir jest rzadki jak mleko i są w nim grudki ( tak jak by wkruszyć białego sera do mleka) smak też nie ten już. Dodam tylko że mleko stosuje cały czas to samo, grzybki rozrastają się normalnie, koloru też nie zmieniły. po wypiciu tego kefiru nie mam żadnych problemów żołądkowych no ale ewidentnie coś jest nie tak. Czy ktoś miał lub ma podobny problem
Zapisane
Revan
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Sierpień 24, 2012, 00:50:55 »

Witam.

O grzybku dowiedzialem sie od rodzicow, ktorzy od niedawna zaczeli go stosowac, a potem trafilem do internetu na sporo pochlebnych opinii i zaczalem sie sam zastanawiac nad jego uzywaniem. Mam jednak pewien dylemat. Moja mama twierdzi na podstawie posiadanych przez siebie informacji od znajomej ktora ja wprowadzila w ten temat, iz podczas kuracji nie wolno spozywac alkoholu. W moim przypadku jest to dosyc spory problem, poniewaz przy trybie zycia jaki prowadze raczej nierealne jest abym przez 20 dni pod rzad kazdego miesiaca praktykowal abstynencje. Jestem studentem i alkohol spozywam dosc czesto, nierzadko tez w dosc sporych ilosciach. Dlatego tez chcialem zapytac, czy rzeczywiscie spozywanie alkoholu podczas kuracji grzybkiem niesie ze soba jakies przykre konsekwencje, a jesli tak, to jakie? I czy w ogole jest sens zaczac go stsosowac przy zalozeniu, ze alkohol pic i tak bede?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 21:47:54 wysłane przez Revan » Zapisane
bartus2003
Administrator
Nowy użytkownik
*****

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 36


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Sierpień 30, 2012, 09:05:24 »

Witam.

iz podczas kuracji nie wolno spozywac alkoholu

Witaj, jak dla mnie to są jakieś pierdoły i brednie, wiadomo, może faktycznie to prawda i jeśli będziesz przyjmował kefirek i pił alkohol to może kefirek nie będzie na ciebie działał, bo alkohol coś zrobi z jego składnikami?

Z kefirkiem z grzybka jest podobnie jak z kefirem czy actimelkiem ze sklepu, więc się zastanów czy kupując jakiś nabiał ze sklepu zastanawiasz się nad tym czy możesz go przyjmować bo pijesz alkohol??
Zapisane
Revan
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Sierpień 30, 2012, 11:12:24 »

No wlasnie z dotychczas zebranych przeze mnie informacji wynika, ze jednak nie do konca jest jak ze zwyklym kefirem, poniewaz grzybek wytwarza wiele substancji i zwiazkow ktorych w takowym nie ma, m.in. wlasne antybiotyki. Przy ktorych spozywanie alkoholu jest niewskazane.
Zapisane
bartus2003
Administrator
Nowy użytkownik
*****

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 36


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Sierpień 31, 2012, 11:10:09 »

No to już wiesz, że jeśli będziesz pił alko to kefirek w 100% działał nie będzie...
Zapisane
aduska
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 6



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 05, 2012, 11:08:07 »

Od wczoraj wieczór mam grzybcia, od bartus2003 dostałam, za co jeszcze raz dziekuje  Uśmiech Buziak Uśmiech

Jestem dobrej myśli, że grzybek powoli dochodzi do siebie po podróży, ale mleko od wczoraj wieczór nie zgęstniało, za to grzybek (2płatki) są całe ''obtoczone'' białym bagnem  Język (kurka, nie wiem jak to nazwać) Tak ma być? Że najpierw sam ten grzybek obrasta w ten 'kefir'?

Czy z racji, że jest w trakcie akcji reanimacyjnych, wyjąc go teraz i opłukać, czy dac mu spokój w tym mleku, dopóki nie minie 24h i wtedy opłukać grzybka i zmienić mu mleczko? Czy może akcja usta usta?  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
To 'pierwsze' mleko, z dziś wieczór już moge wypić?

Zawracam głowe, ale kto pyta nie błądzi  Duży uśmiech
Zapisane
bartus2003
Administrator
Nowy użytkownik
*****

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 36


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 05, 2012, 18:23:31 »

Proszę przeczytać całe forum ponieważ takie pytania już były od pana któremu także wysłałem grzybka.

Grzybek będzie dochodził do siebie przez kilka dni, dlatego też mleko nie za bardzo będzie gęstniało ani się zakwaszało. Dopiero po kilku dniach będzie ok. Wszystko co wysłałem proszę trzymać w jednym słoiczku i zalewać tylko taką ilością mleka aby przykryło grzybka.

I co 24h wymieniać mu mleczko, a grzybka myć na plastikowym sitku pod zimną wodą (nie stykać z metalami!)

Czy pić czy nie pić nie wiem, jak mleczko nie jest zakwaszone ani lekko gęstawe to wylać.
Zapisane
aduska
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 6



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 06, 2012, 08:50:48 »

Czy pić czy nie pić nie wiem, jak mleczko nie jest zakwaszone ani lekko gęstawe to wylać.
Za późno. Wypiłam to wczoraj  Duży uśmiech Płynne, na pierwszy rzut oka zwykłe mleko, tylko śmierdzi i kwaśno-słodkie. Pijałam lepsze, ale łykłam na raz i  póki co żyje  Duży uśmiech

Płukałam go też wczoraj wodą przez sitko... I mam 3 pytania:
Czy woda ma być całkiem zimna czy chłodna?
Czy nic mu się nie stanie pod wpływem ciśnienia wody z kranu? Czy lepiej przystopować? Duży uśmiech
Czy nowe mleko do którego mam go wkładać ma być temp. pokojowej czy może być z lodówki?
Zapisane
bartus2003
Administrator
Nowy użytkownik
*****

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 36


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 06, 2012, 09:46:10 »

1. Bez różnicy
2. Nic się nie stanie
3. Bez różnicy

 Mrugnięcie
Zapisane
marcindrut
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Styczeń 10, 2013, 16:07:06 »

Witam wszystkich

Od kilku dni mam grzybka. Odziedziczyłem go po znajomym, zapomniał go zabrać ze statku i powiedział ze mogę go sobie wziąć bo już tam nie wróci. W taki sposób zostałem posiadaczem grzybka.

Moje pytanie brzmi jak powinien wyglądać zdrowy grzybek. Mój jest inny niż oglądany na zdjęciach. Jest w postaci jakby drobno połamanego makaronu od zupki chińskiej. Nie jest w postaci zwartych dużych kul takich jak tu:

czy tu:


Jest dość mocno rozdrobniony. Czy to normalne. Może kolega go płukał zbyt mocnym ciśnieniem i go porozrywał.

Przy następnym płukaniu zrobię mu zdjęcie i wstawię. Tak będzie najlepiej. Uśmiech to za około 22 godziny


Pozdrawiam
Marcin Uśmiech


PS:

Tak wyglądają moje grzybki


« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2013, 22:52:40 wysłane przez marcindrut » Zapisane
daras
Nowy użytkownik
*

Reputacja +2/-0
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Luty 04, 2013, 19:05:23 »

ładny grzybek , nic mu nie jest. Jeśli chcesz aby był zwarty to nie płucz go pod mocnym strumieniem wody.
Zapisane
la_ferrara
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Maj 14, 2013, 20:25:42 »

Wie ktoś coś czy stosowanie grzybka może mieć jakiś wpływ na antykoncepcję hormonalną? Bo moja ginekolog zrobiła wielkie oczy jak ją spytałam, nigdy o grzybku nie słyszała i nie wie ;/
Zapisane
la_ferrara
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Maj 15, 2013, 19:32:11 »

pytanie już nieaktualne, zapytałam innego lekarza i można pić kefir z grzybka podczas brania tabletek anty, ale warunkiem jest żeby o innej porze dnia niż tabletka.. czyli jak tabletka rano to kefir wieczorem i odwrotnie. Uśmiech
Zapisane
bartus2003
Administrator
Nowy użytkownik
*****

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 36


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Maj 26, 2013, 14:16:40 »

A jak pijasz mleko, kefir, albo jesz jogurty też się zastanawiasz nad tym??
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

partiademokratyczna volkoria night-riders wolfsparadise wspolnotakb