Forum na temat grzybka tybetańskiego
Marzec 28, 2024, 12:09:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione!
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Smak  (Przeczytany 4048 razy)
bartus2003
Administrator
Nowy użytkownik
*****

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 36


Zobacz profil
« : Maj 13, 2012, 23:07:18 »

Smak mlecznego napoju


Napoj mleczny produkowany przez drogocennego grzybka przypomina w smaku kefir.

Jeżeli staje się bardziej kwaśny niż zwykle oznacza to, że grzybka zaczyna być za dużo. Należy wtedy zwiększyć ilość mleka, bądź pozbyć się części grzybka.

Jedna z kupujących umieściła w wystawionym komentarzu uwagę, że „kefir z grzybka fantastycznie nadaje się do robienia sosu tzatziki” 

Ja osobiście miksuje napoj z owocami i dodaję otrebow pszennych.
Zapisane
krycha
Gość
« Odpowiedz #1 : Maj 18, 2012, 20:36:46 »

Witam! Od tygodnia jestem szczęśliwą (!?) posiadaczką grzybka. I mam w związku z tym nieśmiałe pytanie: smak to sprawa indywidualna, ale mnie bardziej interesuje zapach. Wyczytałam gdzieś, że sporządzony kefirek pachnie drożdżami i faktycznie po pierwszym czy drugim "zalaniu" wyczuwałam drożdżowy zapach, a teraz już go nie ma... Niezdecydowany. I nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Dodam tylko, że swojego tybusia zakupiłam przez internet i dotarł do mnie w fatalnym stanie. Teraz wygląda o niebo lepiej, ale zastanawiam się, czy on rzeczywiście działa, czy też mleko, które nim zalewam po prostu kiśnie i nie ma szczególnych właściwości...
Zapisane
bartus2003
Administrator
Nowy użytkownik
*****

Reputacja +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 36


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maj 20, 2012, 12:53:12 »

Witaj, ja jestem posiadaczem grzybka jakoś od blisko dwóch tygodniu, kolega z Niemiec mi przywiózł. Więc za dużo na temat wypowiedzieć się nie mogę w związku z moim krótkim doświadczeniem.
Smak jak dla mnie to jak maślanka, twój smak mógł wynikać z tego, że jak wspomniałaś grzybek nie był w zbyt dobrym stanie, może się odradzał i dlatego był taki smak na początku, dodam iż smak się nie zmienia ewentualnie kwaśnieje jeśli grzybek jest za duży (trzeba wtedy nadwyżkę wyrzucić bądź podarować) w stosunku do objętości mleka.
Zawsze możesz postawić jedną szklankę z grzybkiem, a drugą obok bez i możesz porównać smak i wygląd oraz podzielić się obserwacjami.
A czy jest skuteczny? Musisz przekonać się sama. Jak wiadomo ludzie zachwalają grzybka, więc coś w tym jest, oczywiście są także ci którzy powiedzą iż grzybek jest nieskuteczny, niestety ci ludzie nadal myślą iż grzybka się je i zalewa wodą hehe  Duży uśmiech

Znajomy, który mi dał owego grzybka stwierdził iż owy wywar wyregulował mu w znaczynym stopniu ciśnienie, cholesterol i trawienie, więcej zaobserwować nie był w stanie.

Najlepiej pij grzybka 20 dni, resztę miesiąca rób przerwę i podziel się oberwacjami własnego samopoczucia np po miesiącu bądź dwóch  Uśmiech
Zapisane
Pszczółka
Gość
« Odpowiedz #3 : Maj 28, 2012, 12:02:48 »

Witam! Od tygodnia jestem szczęśliwą (!?) posiadaczką grzybka. I mam w związku z tym nieśmiałe pytanie: smak to sprawa indywidualna, ale mnie bardziej interesuje zapach. Wyczytałam gdzieś, że sporządzony kefirek pachnie drożdżami i faktycznie po pierwszym czy drugim "zalaniu" wyczuwałam drożdżowy zapach, a teraz już go nie ma... Niezdecydowany. I nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Dodam tylko, że swojego tybusia zakupiłam przez internet i dotarł do mnie w fatalnym stanie. Teraz wygląda o niebo lepiej, ale zastanawiam się, czy on rzeczywiście działa, czy też mleko, które nim zalewam po prostu kiśnie i nie ma szczególnych właściwości...


Witam,
jeśli grzybka przybywa (powiększa swoją objętość)- znaczy, że żyje i pewnie będzie miał się coraz lepiej. grzybek składa się z drożdży i bakterii, które razem współżyją w tych grzybkowych ziarenkach. Ponieważ masz grzybka od niedawna, to po zmianie warunków (pewnie nie to samo mleko i temperatura) oraz trudach podróży musi on osiągnąć na nowo równowagę. Może to potrwać trochę czasu. Dlatego zaobserwowałaś zmianę w zapachu kefiru w miarę upływu czasu. Ta równowaga związana jest właśnie z odpowiednią proporcją drożdży do bakterii i pewnie już została osiągnięta. Jeśli mleko fermentuje pod wpływem grzybka, a on przyrasta (jest go coraz więcej), to na pewno jest wszystko w porządku.
Pozdrawiam
Pszczółka
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2012, 16:13:53 wysłane przez bartus2003 » Zapisane
daras
Nowy użytkownik
*

Reputacja +2/-0
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Maj 31, 2012, 12:04:33 »

Teraz wygląda o niebo lepiej, ale zastanawiam się, czy on rzeczywiście działa, czy też mleko, które nim zalewam po prostu kiśnie i nie ma szczególnych właściwości...

Łatwo sprawdzić: pozostaw o tej samej godzinie dwa naczynia ze świeżym mlekiem , jedno z grzybkiem i zobacz w którym mleko wcześniej się zsiądzie. Zapewniam, że ta z grzybkiem będzie szybsza, a na tę z mlekiem będziesz musiała jeszcze sporo poczekać.  Poza tym można regulować stopien zakwaszenia poprzez dobranie odpowiednich proporcji grzybka do mleka.  
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

serwerdobrejzabawy wataha-mgly icecraft wolfsparadise volkoria